środa, 7 sierpnia 2013

Wisielcze tony...      Pluję smolistą mazią w porcelanową biel zlewu. Rozdygotany jak w febrze, zatruty sobą samym czepiam się palcami brzegu umywalki i dławiąc się, krztusząc, chlustam prosto z trzewi w martwe oko ścieku tymi poczerniałymi fusami sfermentowanej duszy. Rozlany atrament źrenic nie przepuszcza światła, a ja gubię się w tym mrocznym bezkresie, zaprzepaszczam w tej udręce, w tym niemym cierpieniu. Tej nieznośnej pustce, co oddechem gasi nadzieję na „wieczny spokój” skrywaną w nocnych bezdechach.  
      Nie mam kontroli nad swoim życiem, nad rozpadającym się powoli ciałem. A gdyby tak się poślizgnąć i przywalić łbem w fajans, zejść zmyślnie wypinając się gołym tyłkiem na świat? Ale nie, przed zagraniem finałowej sceny wzbrania moja wrodzona wstydliwość, która nie pozwala mi też bez spięcia wysikać się obok drugiego faceta w publicznym szalecie. Wszystko to chore, jak cały ja, jak ta nadwrażliwość, żałosny artyzm, empatia i ten pieprzony garb odziedziczony po zdziwaczałych przodkach. 


.

10 komentarzy:

 1. Czytając ten lakoniczny wpis odnajduję w nim zwierciadła własnych momentów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Norbercie, martwię się o Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. chciałbym coś napisać, lecz nie potrafię

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo z tymi pisuarami to ktoś się pomylił, też czułabym się dziwnie sikając obok innej babki ;))
  pozdr.vi.

  OdpowiedzUsuń
 5. czuję podobnie i przytulam mocno bo słów zebrać nie umiem

  OdpowiedzUsuń
 6. a gdyby tak pieprzyc ten cały rozpad...zatrzymac się na chwilkę przetrzec przymglone okno świata i życ na przekór wszystkiemu...obudzic pustkę, potrząsnąc dniem i odwrócic go na drugą stronę?
  Cały świat jest chory z tą tylko różnicą, że nadwrażliwycy to czują...inni są nieświadomi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaglądam po długiej nieobecnosci ale widzę że Ty też rzadko bywasz jaka szkoda....:(

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam jaranie blantów, przydadzą Ci się.

  OdpowiedzUsuń