niedziela, 18 listopada 2012

Ścierpnięcie...      Wściekły wiatr w komin dmie. Napiera na szyby. Wyje w spękaniach i szczelinach ciskając zerwanymi w gniewie pożółkłymi liśćmi i drobnymi gałązkami w spocone okna. Zimno wgryza się w palce dłoni sunącej z wolna po zdrapanej oddechem przemijania poręczy. Skrzypiące zazwyczaj stopnie dziś zacichły, cały dom jakby zdrętwiał z przestrachu przed osamotnieniem. Znieczulam się ostatkami alkoholu zlewanego z dna niedopitych butelek. Buszuję w wilgotnych mrokach piwnicy w poszukiwaniu sfermentowanych kompotów. Tak ciężko zacisnąć powieki, zagryźć wargę i odciąć brzytwą brutalnej rzeczywistości zapisanej na kawałku papieru pępowinę łączącą mnie z tym miejscem. Rozpacz tłucze się we mnie jak ptak, wali czarnymi skrzydłami w dzwon serca. Dusi bolesnym bezdechem. Rzuca na kolana i wyciska łzy…łzy, które dla świata nie znaczą nic, a boleści krzyk ucichnie rozszarpany wietrzyskiem, zawisły na końcówkach siwych łodyg. Nie będę się żegnał, nie obejrzę do tyłu, pójdę przed siebie gubiąc okruchy spękanego serca. Odejdę spokojnie i ślad po mnie zaginie.

.

19 komentarzy:

 1. prze4graliście ?????????????


  :( :( :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak… ale będziemy składać skargę do Trybunału w Strasburgu. Co prawda nie cofnie to strat ale na pewno wynagrodzi krzywdy.

   Usuń
 2. Nie poddawać się i walczyć do końca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy się nie poddaję ale akurat w tej sprawie nie ma szans to walka z wiatrakami. Ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa.

   Usuń
 3. Ja ci dam "ślad po mnie zaginie"!
  Przytulam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Współczuję i pozdrawiam...
  vi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Któregoś dnia zrozumiesz więcej albo i mniej ....
  W poszukiwaniu właściwie siebie i swych ułomności ,
  szukaniu miejsca tak bezużytecznego bo ono nie istnieje ...
  czy potrafisz stanąc już na skraju własnej przepaści i poddac się ...
  lecąc w dół ...
  ? któregoś dnia może i będziesz gotów

  OdpowiedzUsuń
 6. Negatywny mix emocji.
  Trzymam kciuki za nutkę pozytywizmu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zawsze świetnie potrafisz pisać o emocjach wszelkich.
  Trzymam kciuki za powodzenie!

  OdpowiedzUsuń