poniedziałek, 21 lutego 2011

Płynę...      Płynę spokojnie łajbą żywota mego po morzach codziennych dni. Czasami zakołysze, zagrzmi, falą zaleje, obmyje solą oczy. Ale dalej płynę spokojnie, bez szaleństwa, bez przepychanki. Omijam ławicę piranii, żarłacze rekiny i ryby młoty. W płóciennej torbie przetarty, skórzany portfel nigdy nie jest pusty, zawsze jest w nim tyle, ile być powinno…nie więcej…nie mniej…w sam raz. W szczerości mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że mam czas…całe mnóstwo wolnego czasu, który mogę wykorzystać jak tylko zechcę. Płynę  nieco senny…nieco oderwany. Przybijam do pięknych wysp…poznaję ludzi, wyjątkowych w każdym względzie…niezwykłych. Czasami wydaje mi się, że moje życie to sen…ale równie często nadciągają czarne, skłębione chmury. Biją w piersi pioruny bolesnych wspomnień. Duszę zalewa deszcz smutków, niespełnień, rozterek …ale przemija…stając się swoistym katharsis. Rodzinę mam wspaniałą…nie raz dziękowałem już, że mogłem się narodzić, przebywać, wychować w gronie tak zacnych i pięknych dusz. Jest też oczywiście i wyjątek, Mroczny Stefan, ale bez niego wszystko runęłoby, poprzewracało się, a świat zwariowałby  zupełnie. Los obdarował mnie wspaniałą przyjaciółką, o której pisywałem nie raz. Codziennie raduje mnie, dodając nowych sił towarzystwo totalnie odjechanego psa.  Kocham to swoje życie i nienawidzę…lecz wciąż chcę je śnić…prześnić…po kres mych dni.


35 komentarzy:

 1. "idź"

  idź
  stąpaj po bezkresnych morzach codzienności
  w szarawym pyle zgubiony
  za zasłoną wymówek obowiązków
  wszystkie za i przeciw świecą przed twoimi oczami jak neony

  gruchnęło
  z nieba posypał się blask jasność
  uśmiechasz się
  widzisz jak skrzy się i migocze
  nadzieja

  sięgasz ręką do kieszeni
  szukasz...
  jutra?
  a może nie wiesz gdzie zgubiło się twoje wczoraj?
  tę chwilę też pokryje kurz historii
  zapomnisz?

  zwróć swe oczy ku wschodowi
  biegnij na południe
  wahając się na rozstajach
  zaufaj sobie
  stąpając po bezkresnych morzach codzienności
  idź

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś, czy też ktoś obciążył tę Twoja łajbę blogową... :DDDDD
  Moja zresztą też:DDD, ale już wyrzuciłam balast, choć dziwnie się poczułam... niezręcznie:DDd

  Płyń, słońce... płyń... pomachaj do mnie czasem radośnie:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekoladko ...piękny wiersz:)...dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń
 4. O, witajcie dziewczyny:D Uściski!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sydonia ...zaraz balast za burtę i po krzyku;P...przecież płynę i macham Ci codzień:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak tam nastroje, nie przymroziło was dzisiaj? ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Violuś i wczoraj, i dzisiaj... ale jest dobrze, tylko -14 było, teraz jest więcej na minusie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Vi zimno jak diabli...pies wieczorem nie chciał wyjść na spacer:)...pewnie targał nim strach, że złamie się na zakręcie:P ...zapowiadają dziś bardzo mroźną noc... ja odczuwam do dotkliwiej bo mieszkam po za miastem a dookoła pola, łąki i parę drzew :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekoladko ...tylko - 14 ...łeee... można w majciochach i koszulinie biegać:P...jak mawiała moja prababka zimno dobrze wpływa na zachowanie młodości ciała, zdrowia i ducha...:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja przez ten mróz paradoksalnie mam bałagan w chałupie, a mianowicie, uratowałam od zagłady jakieś stocoś prymulek i czekam, aż odpuści przy gruncie, by je wkopać do ziemi... a tu zapowiada się, że jaszcze poczekam, obłożona kwiatkami i wydmuszkami:DDD są dosłownie wszędzie:DDDD, ale przynajmniej kolorowo...
  *Czekoladko, przydałabyś mi się skoro jesteś w stanie umieścić cała "księgarnię" na kilku metrach kw. to co dla Ciebie taki prymulki...:DDDD
  * Vi kochana... kiedy się odezwiesz???hej!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. :) Ja muszę uciekać, jak zwykle, piszcie sobie kochani...pa

  OdpowiedzUsuń
 12. nnno tylko ;) ha ha ha Za to teraz siedzę w mieszkaniu cioci opatulona kocem, jej za dużą (za dużą to w sumie mało powiedziane, bo prawie mnie dwie by weszło ;)koszulę flanelową, bo zimnooo... ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sydoniu, nie całą księgarnię, zaledwie kilkaset książek, trochę płyt, wielkie biurko, łóżko, szafę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekoladko ...kurcze ja dodatkowo dogrzewam się elektrycznym...bo inaczej brrr ;)...no i moja ukochana psina zawsze grzeje mi stopy:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Vi ...a dokąd to słoneczko?:)

  OdpowiedzUsuń
 16. coś czuję, że zaraz przywlokę sobie jeszcze kołdrę z drugiego pokoju ;) Masz dobrze, jak psiak grzieje Ci stopy :) Nie ma to jak "żywy kaloryfer" ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uh... ja na szczęście nie marznę:DDD czego i wam życzę... a... i dostaję gorącą herbatkę jak ładnie poproszę;DDD
  *Czekoladko... dla mnie jesteś jak Harry Potter:DDD
  *Vi... miłych snów słońce:D

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekoladko ...biedulo Ty moja...przesyłam Ci moc gorących uścisków na rozgrzanie i kudłatego chochlika psotnika dla towarzystwa:P

  OdpowiedzUsuń
 19. Vi ...spokojnej nocki i kolorowych snów :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Od razu cieplej ;) Pięknie dziękuję :]

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak tu słodko w tej komentatorni :) Wpadłam ogrzać się dobrymi wibracjami. I do łóżka - dośnić dalszy ciąg cudownego dla mnie dzisiejszego dnia .

  OdpowiedzUsuń
 22. gocha ...ależ ty jesteś niegrzeczna...wibracje Ci w głowie;P...miłych, drżąco - wibrujących doznań sennych Ci życzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. *gocha
  hehehe... ale mnie kosmate myśli dopadły z tymi wibracjami do łóżka:DDD
  oj nie mogę...
  oj...
  to kochana milusich i zwariowanych:D
  jutro będzie jeszcze fajniej, wszak to wtorek i bliżej do piątku;D
  Uściski!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. Ha - mam Was! Ja nic kosmatego na myśli nie miałam,a Wy....Spędziłam cudowny dzień na wsi z kuzynką, 3 najpiękniejszych i najkochańszych psów na świecie - parą labradorów i prawie że wyżełką :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Kiedy to czytam oczami wyobraźni widzę Twoją łódź na wezbranych wodach ocean oceanu,gdybym jeszcze umiała to namalować....
  Spokojnych wiatrów żeglarzu!

  OdpowiedzUsuń
 26. gocha ...Ja...kudłate?...jam wstydliwy i nieśmiały ;P...życzę Ci obyś takich cudownych dni spędzała jak najwięcej:)...pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Jaskółeczko ...myślę, że świetnie byś sobie poradziła...i oaczarowała nas akwarelą.Pięknie dziękuję za moc dobrych słów, które dmą siłą w łajby mej żagle. Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 28. To wygląda na dobre zycie. Nie nienawidź go. Szanuj to co masz, co zostało Ci dane.Usciski.

  OdpowiedzUsuń
 29. Dominiko ...mam bardzo dobre życie, nieco smutne i wpisane w inną baśń ale bardzo je szanuję. Z tą „nienawiścią”, jest tak, że wypływa ze mnie, kiedy pojawia się zwątpienie, że może powinienem żyć... jak "inni". Nie dobijać się filozofowaniem, ciągłą potrzebą poznania odpowiedzi na wszystko... pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń