środa, 1 lutego 2012

Budzący emocje - Blu      Blu to pseudonim włoskiego artysty, który nie ujawnia swojej tożsamości, mieszka w Boloni i działa na płaszczyźnie street artu. Zasłynął w 1999 roku, malując serię nielegalnych graffiti w zabytkowym centrum miasta i na przedmieściach Bolonii. Jego wielkoformatowy, charakterystyczny styl narodził się w 2001 r., kiedy to miast sprayów sięgnął po wałki i kije teleskopowe, co pozwoliło mu malować ogromne powierzchnie budynków, wtedy też powstawać zaczęły jego pierwsze, krótkie animacje. 
Kilka lat później Blu, którego „nielegalna” działalność zwracała uwagę niosąc ze sobą niezwykłe wartości artystyczne, rozpoczął swoją wędrówka po świecie. Jego prace są ściśle powiązane z obszarem w którym powstają, dotykają nas samych, naszej przeszłości, ważnych zdarzeń historycznych… podkreślając wyjątkowość danego miejsca. Jego animacje, w które musiał włożyć wiele wysiłku, bo powstają poklatkowo (co przy tak dużym rozmiarze pracy z pewnością jest niezwykle trudne) szczególnie przykuły moją uwagę.  


Blu: Berlin, Germany, 2007
 

Blu: Sao Paulo, Brasil, 2007

  
Zapraszam również na stronę   Blu

Więcej cenionych przeze mnie artystów można zobaczyć Tutaj6 komentarzy:

 1. Te filmy,jestem w szoku...

  OdpowiedzUsuń
 2. Blue musi być tytanem pracy! wyobrażam sobie, ile wysiłku musiał włożyć, żeby powstała animacja wykonana tą techniką. niesamowite jak bardzo musi kochać swoją sztukę. ja bym wymiękła po pierwszym ujęciu ;-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo pracowity i wszędobylski artysta. Ponoć MUTO zajęło mu sześć miesięcy:) Zapewne kocha to, co robi...chociażby dlatego, że nie bierze za to wynagrodzenia :) Pełen szacunek dla Blu :)

   Usuń