piątek, 8 lipca 2011

Mija rok...      Niegdyś wpisywałem siebie w grube bruliony. Przelewałem na kartki najczulsze, najbardziej skrywane nuty zawieszone na magicznej pięciolinii mej duszy. Kiedyś malowałem sercem zbierając kolory palcem z tęczy uczuć, więcej się śmiałem, tańczyłem… i kochałem życie jak wariat…. witając uśmiechem nowy dzień. Spijałem każdą minutę niczym najsłodszy nektar. Niestety w pewnym  jakże smutnym rozdziale pod wpływem impulsu wszystkie zapiski, wiersze, obrazy i zdjęcia zlizały z pamięci języki ognia, a ja sam wpadłem w czarną wirującą topiel. Gdy odbiłem się od dna i wdrapałem na brzeg obiecałem  sobie nie wracać do tego wszystkiego i przyznam szczerze przez wiele lat trzymałem „ swoje ja” w ryzach, zagryzając zęby i udając, że tak naprawdę nie dzieje się nic. Ale nie można wyzbyć się siebie, wyrwać z piersi  silnej  potrzeby wyrażania. Nie mam w sobie aż tyle sił. Nie mam w sobie też aż tyle pesymizmu, by  z walizką czekać na śmierć… tę najgorszą i najstraszniejszą z możliwych  - śmierć duszy. Mija właśnie rok od pierwszego wpisu… czas leci nie ubłagalnie, a ja odnoszę wrażenie jakbym stał w miejscu, tylko odbicie w lustrze nakreśla drobnymi znakami pamięć o przemijaniu. Szydzi chochlikiem schowanym za błyskiem w oku. Blog powstał z myślą o pozostawieniu  śladu… elektronicznego zapisu snów, przemyśleń, bolączek, samotności, lęków, pragnień, tęsknot i  wspomnień. Takiej małej niteczki w ogromnej pajęczynie przeplatających się ze sobą przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Nie ma w nim przesady ani naciągania… jedynie zapisane fragmenty mojego życia i mnie.  Powstał też po części z myślą o najbliższych, którym nie pozostałoby po mnie nic, a raczej niewiele. Przyznam, że przez ten rok nie raz chciałem zaprzestać pisania, ale zawsze wówczas nachodziła mnie myśl, że być może gdzieś tam jest taki ktoś, kto skrycie czytuje mnie…. i czuje podobnie jak ja. Że być może te moje słowa mają moc czarowania i zaklinania. Zmieniania na lepsze… być może.

No i żeby odrobinkę przecedzić smutek dzisiejszego wpisu,  dodać koloru i smaku. Norbert na obiad robił dziś chłodniczek, i przy nieziemskiej, lawendowej woni rozsmakowywał się wśród łąk kwiecistych...


Miłego dnia Wszystkim życzę :)23 komentarze:

 1. Chłooodnik! Mniam :) oh i lawenda! :)))
  Cieszę się, że piszesz, dzielisz się tu swoimi myślami. Bardzo dobrze, że tu trafiłam, bo dzięki temu wrócił mi dystans tam, gdzie go straciłam, a potrzebowałam, poskładało mi się to i owo w mej głowie, bo po prostu Twoje przemyślenia spowodowały moje przemyślenia :)
  Pozdrawiam ciepło :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. ....ehhh....
  ...lubię tu być...

  OdpowiedzUsuń
 3. Norbert... chyba mi zabrakło słów...
  Bądź Tutaj i Wszędzie. Z każdym swoim smutkiem, z każdą radością...
  I czaruj, czaruj!

  OdpowiedzUsuń
 4. :) Najpierw wątróbka z duszonymi jabłkami, teraz chłodnik... ehh


  vi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja Ciebie całkiem jawnie podczytuję. Na dodatek cieszy mnie widok każdego nowego wpisu jeszcze zanim go przeczytam, bo wiem, e zwykle dostanę ucztę słów:)
  Wiem też, że nie jestem jedyną osobą czekającą na Twoje wpisy, więc proszę nam fundować następne takie roczki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. śmierć duszy za życia to chyba najgorsza ze śmierci. dobrze, że jej uniknąłeś, bo bez duszy żyje się...hm...chyba bezdusznie ;-)
  przypomniało mi się, że kiedyś też spaliłam jeden ze swoich zeszytów, ale inne ocalały, choć wolę do nich nie zaglądać. ważniejsze rzeczy dzieją się teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. hmm, zacznę od końca, choć może tak nie wypada, ale trudno - nigdy nie jadłem chłodnika, ale wygląda apetycznie :P
  a wracając do początku, blogowanie to fajna sprawa, mi daje dużą przyjemność, własne miejsce, gdzie sami ustalamy reguły, umieszczamy to na co mamy ochotę, dajemy poznawać się innym i odnajdujemy podobne dusze, z którymi raźniej iść przez ten świat :) zatem gratuluję tego roku i życzę kolejnych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekoladko… Ja też się cieszę, że nasze drogi się splątały, że mogliśmy się spotkać, pobyć ze sobą, wymienić spojrzenia, uśmiechy… porozmawiać i pomilczeć podczas spacerów:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czarna Lolu… Zaglądaj, kiedy tylko masz ochotę :)…jest mi niezmiernie miło i cieszę się twoją obecnością:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Granato… Znikać nie zamierzam;)… bynajmniej na razie:)… Dziękuję za ciepłe słowa i przesyłam uściski :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Vi… serce Ty moje. Dziś w kuchnie wyczarowuję;) naleśniki z lodami jogurtowo – porzeczkowymi (oczywiście własnej roboty i z czarnych porzeczek )… przyozdobione bitą śmietaną, wanilią i melisą ... wpadaj na degustację bez zapowiedzi :). S. już zniecierpliwiona kręci się koło mnie podpytując kiedy obiad ;P.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gosieńko… Ty się tak tą swoją radością nie epatuj, kochana ;)…bo zamknę się w sobie ;P i pozostanie tu tylko szara naga jama ;D… a tak poważnie, jak na mój wiek przystało – dziękuję:) i zapraszam na słów mych ucztowania ;) Przesyłam buziaki :* i wyrazy współczucia z powodu ciężkiego stanu ukochanej trawy… mam nadzieję, że się biedactwo pozbiera i nadal będzie cieszyć swym pięknem Twoje urocze, piwne? oczy:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Emmo… Przeszłość powinna być rozliczona i zamknięta… szczególnie ta bolesna… ale powinna być również żywa w pamięci, by wyciągać z niej naukę zawsze wtedy gdy zajdzie taka potrzeba :). Ja wciąż się staram się poukładać i pogodzić ze swoją, bo nie pozawala mi się cieszyć tym co jest… przysłania oczy. Ale powoli… powolutku brnę do przodu i wiem, że pewnego dnia porzucę ciasny kokon i odlecą z wiatrem na nowych, silnych skrzydłach:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sensenoi… Z chłodnikiem jak z dobrym seksem… nigdy nie jest za późno, by spróbować ;)…i wierz mi, naprawdę warto skusić się na aromatyczny i zniewalający zmysły woni i smaku domowy chłodniczek ;P. Co do samego bloga, to takie gniazdo wyścielane skrawkami życia, myślami i słowami, którymi jak cienkim piórkiem kreślimy swój obraz:) Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzięki Kochani, może kiedyś się uda :)* czarne porzeczki i bita śmietana, oj...
  Ja dzisiaj robiłam tort czekoladowy, bo jutro moja Majka ma urodziny... biszkopt niestety kupiłam gotowy, nie chciałam ryzykować że mi nie wyjdzie, i tak biegałam co chwilę do lodówki, i schładzałam krem , bo w tej temperaturze robił mi się za rzadki i esy floresy na tym torcie, nie wychodziły jak chciałam ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. *VI
  uściskaj Majeczkę, bo ślemy jej całą walizę kolorowych życzeń!!!
  ( ja też posiłkuje się gotowym biszkoptem, bo jeszcze nigdy w życiu mi się nie udał, a robiłam nieskończoną liczbę podejść;)

  N. rozpieszcza każdego, kto tylko pojawi się na horyzoncie i komu tylko będzie można coś upichcić i zaserwować:), a ja przy okazji beztrosko korzystam;)

  Pewnie, że się uda... w końcu to nie tak daleko:) tylko żebyś wtedy nie zapomniała aparatu, bo widoki zapierają dech w piersiach:)

  OdpowiedzUsuń
 17. *a Tobie N. życzę...
  nieśmiertelności;D w tym pojęciu...Ty wiesz...;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Vi, uściskaj Majeczkę, niech się spełnią jej marzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 19. pół pierwszego akapitu mogłabym sama napisać, brzmiałby tak samo ...

  OdpowiedzUsuń
 20. Co ja bym czytała gdyby Cię tu nie było....?
  Kiedyś dużo książek ale dziś brak czasu i cierpliwości na nie, a tu w niedługim wpisie można się zaśmiać i uronić łezkę czasem a i oko na zdjęciu lub rysunku ciekawym miło zawiesić:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jaskółeczko... Dziękuję za miłe, pokrzepiające serce słowa :)

  Pozdrawiam i ślę moc uścisków :*

  OdpowiedzUsuń